Aforizma tadında 10 replik

Müziğiyle, oyuncu kadrosuyla ya da unutulmaz sahneleriyle hatırlanan filmler olduğu gibi, sözleriyle ya da bugün daha çok kullanılan ifadeyle replikleriyle hatırlanan filmler de vardır. İşte onlardan bazıları:

 

“Poker masasında ilk yarım saatte yolunacak enayinin kim olduğunu anlayamazsanız, o enayi sizsiniz demektir.” Tutku Ağı / Rounders (1998)

 

“Çiçekler aşkı getirebilir fakat aynı şekilde ölümü de.” Papatya / Daisy (2006)

“Çocuk mu? Sigara içiyorum, uyuşturucu kullanıyorum. Adam öldürdüm ve soygun yaptım. Ben bir adamım.” Tanrıkent / Cidade De Deus (2002)

“Hayat çok hızlı hareket ediyor. Şöyle bir durup çevrene bakmazsan onu kaçırabilirsin.” Ferris Bueller’la Bir Gün / Ferris Bueller’s Day Off (1986)

“Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir.” İncir Reçeli (2011)

“Farklı olmak kolay iş değil. Bu işlerde kararlı davranmak gerek. Çünkü insan ne kadar farklı olursa hayalindeki kendine o kadar çok yaklaşır.” Annem Hakkında Her Şey / Todo sobre mi madre (1999)

“Hayır unutmadım. Yokmuşsun gibi davranıyorum.” Daha Yaklaş / Closer (2004)

“En derin dostluklar, genellikle şans eseri gerçekleşen buluşmalardan doğarmış.” Yedi Samuray / Shichinin no samurai (1954)

“Daha önce dış görünüşümden dolayı hiç bu kadar güzel bir kadın bana iyi davranmamıştı. Hayır durun ağlamayın lütfen, bu iyi bir şey.” Fil Adam / The Elephant Man (1980)

“Bir güzele güzelliğini hatırlatmak isterdim. Aynalardan evvel.” Kelebeğin Rüyası (2013)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.